Poraz Budućnost Volija u

Poraz Budućnost Volija u "Štark areni"

Crvena zvezda nanijela prvi poraz "plavima" u ABA ligi Derbi 6. kola ABA lige pripao je Crvenoj zvezdi.

"Crveno-beli" su pred svojim navijačima savladali Budućnost Voli 95:86 (21:18, 32:24, 16:21, 26:23).

Poslije izednačene prve dionice, u drugoj je domaćin zaigrao bolje i do odmora se odlijepio na 53:42.

Dobar početak drugog poluvremena u režiji domaćih igrača, koji su u 23. minutu došli do maksimalnih 61:44.

"Plavi" su se tada "razbudili" i do kraja treće diuonice su uhvatili priključak (66:63).

Serijo 6:0 za nepuni minut igre u posljednjoj dionici, Zvezda se odlijepile na 75:63 i do kraja je sačuvala prednost.

Oba tima sada imaju učinak 5-1, kao i Partizan.

Majk Tobi je za domaćina ubacio 23 poena. Pratili su ga Nemanja Nedović (16), Šabaz Najpijer (14) i Miloš Teodosić (10).

Marvin Džons i Mekinli Rajt su za Podgoričane ubacili po 17 poena.

Dvocifreni su bili Brendon Pol (14) i Flečer Megi (13).